Politik európskeho formátu ...?

Autor: Miloš Hajdin | 16.6.2007 o 17:56 | Karma článku: 3,64 | Prečítané:  1283x

Ako bývalý člen KDH som dnes dúfal, že sa stanem aspoň na diaľku svedkom premeny strany z bigotného zoskupenia elitársky orientovaného zoskupenia (nazývaného konzervatívnym) na otvorenejšiu formu strany, inými slovami, modernejšiu, nové idei prinášajúcu stranu, ktorá svojim postojom bude pútať pozornosť konštruktívnymi myšlienkami a nie len otcovskou dovolenkou.

Hlavná myšlienka, ktorá by mala zaznieť je tá, že KDH sa stalo v posledných voľbách (2006) porazenou stranou, a očakával som, že najneskôr dnes príde k tomu, čo sa malo udiať už pred rokom. Tou vecou, nazvem ju smelo európskeho formátu, sa v mojich očiach malo stať odstúpenie predsedu porazenej strany z boja o ďalšie vedenie. Išlo by o krok, ktorý stále nemá u nás žiadnu tradíciu, a bol by som veľmi rád, ak by táto strana, ktorá sa hrdo hlási k hodnotám najvyšším, bola prvá, v ktorej za neúspech vo voľbách niekto preberie aj osobnú zodpovednosť.

Ako vidíme, nestalo sa, a dovolím si povedať, že ani delegáti nemali odvahu urobiť niečo navyše, a dokázať, že im nejde iba o miestečká, ale aj o smerovanie strany a jej budúci politický život.

Sám som zvedavý, či nastane rozpad strany, a ak hej, aký bude polčas rozpadu. A taktiež ma zaujíma, kedy chce strana ponúknuť nové myšlienky, a osloviť aj novú nastupujúcu generáciu, ktorej záujem o veci verejné zjavne upadá, a ktorú nevie hnutie osloviť.

O tom ako sa stavajú k osloveniu mladých som písal v inom článku.

Na záver to zhrniem jednou vetou: Nemyslím si, že zvolenie iného kandidáta by bolo spásou KDH, ale prinajmenšom by sa o to mohli pokúsiť, takto im zostáva rovnaký post a štatút, aký mali i pred snemom – chvost politickej scény.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Zlepenec potrebuje lídra

Nevidno nikoho, kto by to vedel zlepiť.

SVET

Ruská agentka sa na súde priznala. Ako funguje ruská špionáž v USA?

Na jedného špióna je viac ako desať ľudí.


Už ste čítali?