Politik európskeho formátu ...?

Autor: Miloš Hajdin | 16.6.2007 o 17:56 | Karma článku: 3,64 | Prečítané:  1263x

Ako bývalý člen KDH som dnes dúfal, že sa stanem aspoň na diaľku svedkom premeny strany z bigotného zoskupenia elitársky orientovaného zoskupenia (nazývaného konzervatívnym) na otvorenejšiu formu strany, inými slovami, modernejšiu, nové idei prinášajúcu stranu, ktorá svojim postojom bude pútať pozornosť konštruktívnymi myšlienkami a nie len otcovskou dovolenkou.

Hlavná myšlienka, ktorá by mala zaznieť je tá, že KDH sa stalo v posledných voľbách (2006) porazenou stranou, a očakával som, že najneskôr dnes príde k tomu, čo sa malo udiať už pred rokom. Tou vecou, nazvem ju smelo európskeho formátu, sa v mojich očiach malo stať odstúpenie predsedu porazenej strany z boja o ďalšie vedenie. Išlo by o krok, ktorý stále nemá u nás žiadnu tradíciu, a bol by som veľmi rád, ak by táto strana, ktorá sa hrdo hlási k hodnotám najvyšším, bola prvá, v ktorej za neúspech vo voľbách niekto preberie aj osobnú zodpovednosť.

Ako vidíme, nestalo sa, a dovolím si povedať, že ani delegáti nemali odvahu urobiť niečo navyše, a dokázať, že im nejde iba o miestečká, ale aj o smerovanie strany a jej budúci politický život.

Sám som zvedavý, či nastane rozpad strany, a ak hej, aký bude polčas rozpadu. A taktiež ma zaujíma, kedy chce strana ponúknuť nové myšlienky, a osloviť aj novú nastupujúcu generáciu, ktorej záujem o veci verejné zjavne upadá, a ktorú nevie hnutie osloviť.

O tom ako sa stavajú k osloveniu mladých som písal v inom článku.

Na záver to zhrniem jednou vetou: Nemyslím si, že zvolenie iného kandidáta by bolo spásou KDH, ale prinajmenšom by sa o to mohli pokúsiť, takto im zostáva rovnaký post a štatút, aký mali i pred snemom – chvost politickej scény.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Štyri mesiace po Kuciakovej vražde verejnosť pozná len čas úmrtia

Politici po vražde novinára odmietali odstúpiť, polícia čelila kritike za postup pri vyšetrovaní.

Podcast Dobré ráno

Dobré ráno: Kočner skončil. Aj keby ho pustili na slobodu

Čo znamená zadržanie Kočnera a Ruska.

Stĺpček Jakuba Fila

Treba to stále pripomínať, moc pochádza od občanov

Verejnosť si zrejme až časom uvedomí, že za posledné mesiace dosiahla veľmi veľa.


Už ste čítali?