Malé deti – malé starosti...?

Autor: Miloš Hajdin | 31.1.2007 o 18:37 | Karma článku: 4,59 | Prečítané:  2748x

...alebo otec na plný úväzok. Máme dve malé deti – 3 ročnú Máriu a syn Dhani má už takmer 8 mesiacov, a samozrejme tak ako asi všetci, chceme im poskytovať a vytvárať príjemný a útulný domov.

Veľa vecí je jednoduchých, a keďže ja pracujem, väčšinu času je s nimi manželka a rieši ich. No sú aj veci náročnejšie, tie riešime samozrejme spolu. Tento týždeň patríme k tým “šťastlivcom“, ktorých „malinký“ chrípkový vírus vyradil z bežného kolobehu života a tým mi umožnil stráviť celý čas v spoločnosti našich detí.

Iste viete aké je to s chrípkou a jej príznakmi – bolesť hlavy, zvýšená teplota, potenie, nechuť, kašeľ...atď. Nič príjemné, vtedy ja, ale asi aj každý potrebuje hlavne teplý čaj, posteľ a pekne sám si to odležať a vyležať. Je to u nás ako na hojdačke. Ja som sa trošku z toho dostal, a spadla do toho manželka, a teraz aj Mária. Vravím si – pohoda – zvládla ona dve deti, zvládnem aj ja.

Teda lepšie povedané skúsim to.

A aj skúšam – pri počúvaní pokynov –

 • prines prosím čaj
 • daj malému jogurt
 • odmeral si teplotu Márii ?
 • uvar prosím čerstvý čaj
 • vymeň plienku malému
 • stíš televízor
 • utíš ho
 • umyl si riad ?

a podobných si ani neuvedomujem, že ani ja sa necítim najlepšie, že to, čo vravia v TV ako najnovšie správy len tak počujem, že niekoho syn sa vozí vo vládnom bavoráku, tak nad tým len kývnem rukou a ani sa nevytočím, hurá!!!

Po tom týždni už poznám všetky detaily obľúbených rozprávok, to že sa mi viac páčia Shrek, Nemo ,Madagaskar a najlepšia komédia o otcoch s deťmi - S tebou mě baví svět, ako naše správy, a že hlášky našej malej typu, citujem:

 • "Prosím ťa, oci, ja nechcem inechciu" (injekcia) – ako odpoveď na to, že má teplotu
 • "Dhani to nie je tvoja bábika" – a už mu ju trhá z rúk
 • "Oci, už mám toho dosť – Matýsek se posral" – myslí tým nášho Dhaniho
 • "Oci, pustíš mi rozprávku ?" – keď práve jedna skončila a ona s úsmevom tvrdí, že žiadna nebola
 • "A pôjdeme sa lyžovať ?" – vonku svieti slnko a po snehu ani stopy
 • a ako bonus – "Ježkovi oči, co to bylo ?"

a mnoho iných sú malým testom odolnosti, ani nemusím spomínať.

Najťažšia úloha je aplikovať malej pri teplote čípok. Rozumové zdôvodnenie nutnosti podania neúčinkuje, ono pri plači a teplote 38 a viac, tie rozumové dôvody veľakrát nezaberajú ani u dospelých, a tak obvyklý spôsob je súčinnosť dvoch dospelých, kde jeden musí držať ruky a nohy, a druhý sa snaží o aplikáciu.

No stále je to s ňou – má už viac ako 3 roky – jednoduchšie ako s malým Dhanim. Stále je jeho hlavnou zložkou stravy materské mlieko, a keďže manželka má teraz teplotu okolo 38,5 a viac, tak sa malému venuje len pri kojení. Je to taký náš maznáčik, a keďže synovia vraj bývajú mamičkovský miláčikovia, ani náš nie je iný.

Zvyčajné spôsoby nefungujú, a tak je na rade, ako aj dnes poobede spev, hranie na gitare, vyhadzovanie do vzduchu, prechádzanie sa, zásadne, ak je na rukách treba stáť, lebo už teraz sa rád pozerá ľudom z očí do očí a zhora. Po kom to má, nevieme...

Dnes sa mi podarilo uspať ho spievaním a kolísaním na rukách, a myslím, že to bol najkrajší okamih dnešného dňa...

Teraz sa hrá v postieľke, no hrá, jeho najčastejšia, a mne sa vôbec nepáčiaca, podoba hry je stáť v postieľke a pozorovať okolie. Chvalabohu, Dhani okrem neustále tečúceho soplíka, zatiaľ neprepadol tejto viróze, a pevne verím, že ani neprepadne...

Tak aj takýto som mal dnes deň, doteraz som ho vcelku zvládol, a dúfam, že to dobojujem do úspešného uloženia detí do postele – počítam, nie skôr ako o 23-tej večer.

No čo už, máme z nich nočné sovy.

Prajem pekný večer.

P.S. Práve sa mi zohriala voda na riady, tak ich utekám umyť...držte palce.

 

A malé foto na demonštráciu vplyvu choroby na našu Máriu.

1. Pred dvomi dňami...

sme3.jpg

2. ... a dnes podvečer

sme2.jpg

3. A ešte Dhani ako sa učí chodiť

sme1.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Zlepenec potrebuje lídra

Nevidno nikoho, kto by to vedel zlepiť.

SVET

Ruská agentka sa na súde priznala. Ako funguje ruská špionáž v USA?

Na jedného špióna je viac ako desať ľudí.


Už ste čítali?