Otvorený list starostovi obce Častá

Autor: Miloš Hajdin | 13.7.2009 o 16:54 | Karma článku: 5,63 | Prečítané:  1740x

Vážený pán starosta,   v súvislosti s celkovou hospodárskou situáciou, prebiehajúcou ekonomickou i finančnou krízou, ktorá sa prehlbuje a ohrozuje príjmy obecného rozpočtu vo významnej miere (podľa odhadov Ministerstva financií sa výber podielovej dane pre obec Častá znížil o viac ako 17 %) je nutné prehodnotiť rozpočet obce a pristúpiť k šetreniu verejných zdrojov.

 

Na zasadnutí obecného zastupiteľstva dňa 9. júla 2009 skupina poslancov obecného zastupiteľstva schválila vyčlenenie finančnej čiastky vo výške 69 707 € (2.100.000 Sk) na rekonštrukciu 200 (slovom DVESTO) bežných metrov miestnej komunikácie na Fándlyho ulici.

Vzhľadom na uvedené považujeme danú investíciu v súčasnej hospodárskej situácii za ZJAVNE NEVÝHODNÚ, čím je naplnený § 13 ods. 6 zákona č. 369/1990 o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov, ktorý hovorí:

Starosta môže pozastaviť výkon uznesenia obecného zastupiteľstva, ak sa domnieva, že odporuje zákonu alebo je pre obec zjavne nevýhodné tak, že ho nepodpíše v lehote podľa § 12 ods. 6. „

Obec Častá stojí pred jedným z najdôležitejších rozhodnutí o významnej investícii, ktorou je podľa nášho názoru budovanie obecnej kanalizácie, na ktorú sa práve pripravuje projekt na vydanie stavebného povolenia. Domnievame sa, že práve táto investícia je prioritná a je potrebné pripravovať finančné zdroje na jej začiatok.

V súčasnom čase obec Častá podala na Ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja SR projekt rekonštrukcie námestia, ktorý si v prípade úspešnosti vyžiada nemalé náklady vyvolané potrebou komplexného a nie iba parciálneho riešenia námestia obce, ako centrálnej časti života obce.

Preto Vás verejne vyzývame, využite svoje právo a nepodpíšte predmetné uznesenie OZ.

 

V čase krízy, s ktorou zápasia všetky orgány štátnej a verejnej moci, kde sa pristupuje k absolútnym škrtom v kapitálových výdavkoch, keď domácnosti a obyčajní ľudia sú denne konfrontovaní so súčasnou krízou, a hľadajú možnosti šetrenia, je aj našou úlohou strážiť verejné zdroje, a pristúpiť k odloženiu takejto veľkej investície na obdobie, ktoré bude z pohľadu príjmov obce priaznivejšie.

 

V Častej, 13. júla 2009

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

To, čo predviedli Nemci a Taliani, je veľká hanba futbalu, tvrdil Hapal

Tréner národného tímu do 21 rokov Pavel Hapal bol plný emócií.

PLUS

Trinásť rokov trpí epilepsiou. Na Slovensku jej nedokázali pomôcť

Návšteva neurológa sa zmenila na sexuálne obťažovanie.


Už ste čítali?