Otvorený list starostovi obce Častá

Autor: Miloš Hajdin | 13.7.2009 o 16:54 | Karma článku: 5,63 | Prečítané:  1815x

Vážený pán starosta,   v súvislosti s celkovou hospodárskou situáciou, prebiehajúcou ekonomickou i finančnou krízou, ktorá sa prehlbuje a ohrozuje príjmy obecného rozpočtu vo významnej miere (podľa odhadov Ministerstva financií sa výber podielovej dane pre obec Častá znížil o viac ako 17 %) je nutné prehodnotiť rozpočet obce a pristúpiť k šetreniu verejných zdrojov.

 

Na zasadnutí obecného zastupiteľstva dňa 9. júla 2009 skupina poslancov obecného zastupiteľstva schválila vyčlenenie finančnej čiastky vo výške 69 707 € (2.100.000 Sk) na rekonštrukciu 200 (slovom DVESTO) bežných metrov miestnej komunikácie na Fándlyho ulici.

Vzhľadom na uvedené považujeme danú investíciu v súčasnej hospodárskej situácii za ZJAVNE NEVÝHODNÚ, čím je naplnený § 13 ods. 6 zákona č. 369/1990 o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov, ktorý hovorí:

Starosta môže pozastaviť výkon uznesenia obecného zastupiteľstva, ak sa domnieva, že odporuje zákonu alebo je pre obec zjavne nevýhodné tak, že ho nepodpíše v lehote podľa § 12 ods. 6. „

Obec Častá stojí pred jedným z najdôležitejších rozhodnutí o významnej investícii, ktorou je podľa nášho názoru budovanie obecnej kanalizácie, na ktorú sa práve pripravuje projekt na vydanie stavebného povolenia. Domnievame sa, že práve táto investícia je prioritná a je potrebné pripravovať finančné zdroje na jej začiatok.

V súčasnom čase obec Častá podala na Ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja SR projekt rekonštrukcie námestia, ktorý si v prípade úspešnosti vyžiada nemalé náklady vyvolané potrebou komplexného a nie iba parciálneho riešenia námestia obce, ako centrálnej časti života obce.

Preto Vás verejne vyzývame, využite svoje právo a nepodpíšte predmetné uznesenie OZ.

 

V čase krízy, s ktorou zápasia všetky orgány štátnej a verejnej moci, kde sa pristupuje k absolútnym škrtom v kapitálových výdavkoch, keď domácnosti a obyčajní ľudia sú denne konfrontovaní so súčasnou krízou, a hľadajú možnosti šetrenia, je aj našou úlohou strážiť verejné zdroje, a pristúpiť k odloženiu takejto veľkej investície na obdobie, ktoré bude z pohľadu príjmov obce priaznivejšie.

 

V Častej, 13. júla 2009

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Zlepenec potrebuje lídra

Nevidno nikoho, kto by to vedel zlepiť.

SVET

Ruská agentka sa na súde priznala. Ako funguje ruská špionáž v USA?

Na jedného špióna je viac ako desať ľudí.


Už ste čítali?