Čo ste tým chceli povedať, páni z KDH ?

Autor: Miloš Hajdin | 4.2.2008 o 17:35 | Karma článku: 10,43 | Prečítané:  1264x

Práve som dočítal záznam z dnešnej tlačovej konferencie troch pánov z KDH, a nedá mi nereagovať. Spomínaná trojka sú páni Palko, Minárik a Mikloško. Aby som nezaťažoval siahodlhými úvahami, položím iba zopár rečníckych otázok a budem sa snažiť nebyť arogantný ako niektorý z Vás (pravda pán Palko).

1.Páni z KDH, prečo sa staviate do pozície nadľudí a „vyššej kasty“ a už dopredu avizujete, že Vaša imunita je posvätná a môžete skoro všetko? – Stačí si spomenúť na posledné hlasovanie o imunite, kde bol z Vášho klubu iba p. Lipšic za zúženie, všetci ostatní ste boli proti. Prečo nechcete podporiť zrušenie imunity?

O tom, čoho sa vlastne poslanci boja si prečítajte tu:

http://www.sme.sk/c/3681002/Na-zruseni-priestupkovej-imunity-sa-vlada-nezhodla.html

2. Páni z KDH, naozaj si myslíte, že vyhlásiť referendum o Lisabonskej zmluve a jej prijatí je potrebné? – alebo je to skôr tak, že po agende otcovských dovoleniek a Vašej hviezdičky v Európskej únii, a po rozpade Vašej súdržnosti je potrebné za nezmyselné referendum vyhodiť z našich vreciek ďalších niekoľko sto miliónov korún a tváriť sa ako najväčší demokrati...

3. Páni u KDH, skutočne si myslíte, že k uchopeniu moci R. Ficom dopomohli iba jeho polopravdy a klamstvá, a nie náhodou aj Vaše podrazenie vládnej koalície v januári 2006 a tým umožnenie volieb s predstihom 3 mesiacov? – Zamysleli ste sa už nad tým, čo ste získali tým Vašim „zásadovým“ postojom ohľadne zmluvy s Vatikánom, a že ak by ste vtedy akceptovali pripomienky koaličných partnerov, možno by ste už mali tú povestnú zmluvu o výhrade vo svedomí schválenú? Myslíte, že terajšie vláda sa k tejto agende niekedy vráti..? Určite nie, ale Vy ste zásadoví...

4. Páni z KDH, hoc nemám rád SNS, podobne ako ich nemusí dosť ľudí na Slovensku, skutočne si myslíte, že nazývať akúkoľvek stranu v dnešnej dobe „fašistickou“ je správne a nemá byť trestané? – v krajine, ktorá dala svetu fašizmus stačila narážka na ich heslo v relácii a moderátorka tejto relácie už skončila. Prečo by sme mali teraz chrániť Duraya? Neurážal už dosť, a to nie len SNS, ale aj ostatných Slovákov? A netvrdí to iba Slota ale aj Váš bývalý kolega, pozri tu:

http://www.sme.sk/c/3586488/Gabura-a-Slaby-podali-podnet-voci-Durayovi.html

A ako sa stavajú k propagácii fašizmu v Nemecku si pozrite tu:

http://aktualne.centrum.sk/zahranicie/clanek.phtml?id=247385

5. Páni z KDH, naozaj si myslíte, že preukazovanie toho či bol niekto v KSČ a tým jeho lustrovanie je teraz dôležitá agenda? – prečo ste s danou agendou neprišli hneď ako ste boli pri moci, či už v roku 1991, alebo počas vládnutia 1998 až 2006. Nie je teraz neskoro?

A na záver otázka: „Spamätáte sa niekedy ?“

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Nemýľte sa, toto nie je vaše Slovensko, zaznelo Kotlebovi pod oknom

Na to, aby zlo víťazilo, stačí, aby dobrí ľudia nerobili nič, pripomenul prezident Andrej Kiska.

DOMOV

Lipšicovi zamietli dohodu o vine a treste

Generálna prokuratúra zamietla obvinenému dohodu o vine a treste.

EKONOMIKA

Evku vybral Lajčák priamo, pred mesiacmi hovoril niečo iné

Minister sa bránil prieskumom, teraz priznáva, že žiadny nebol.


Už ste čítali?