Čo ste tým chceli povedať, páni z KDH ?

Autor: Miloš Hajdin | 4.2.2008 o 17:35 | Karma článku: 10,43 | Prečítané:  1310x

Práve som dočítal záznam z dnešnej tlačovej konferencie troch pánov z KDH, a nedá mi nereagovať. Spomínaná trojka sú páni Palko, Minárik a Mikloško. Aby som nezaťažoval siahodlhými úvahami, položím iba zopár rečníckych otázok a budem sa snažiť nebyť arogantný ako niektorý z Vás (pravda pán Palko).

1.Páni z KDH, prečo sa staviate do pozície nadľudí a „vyššej kasty“ a už dopredu avizujete, že Vaša imunita je posvätná a môžete skoro všetko? – Stačí si spomenúť na posledné hlasovanie o imunite, kde bol z Vášho klubu iba p. Lipšic za zúženie, všetci ostatní ste boli proti. Prečo nechcete podporiť zrušenie imunity?

O tom, čoho sa vlastne poslanci boja si prečítajte tu:

http://www.sme.sk/c/3681002/Na-zruseni-priestupkovej-imunity-sa-vlada-nezhodla.html

2. Páni z KDH, naozaj si myslíte, že vyhlásiť referendum o Lisabonskej zmluve a jej prijatí je potrebné? – alebo je to skôr tak, že po agende otcovských dovoleniek a Vašej hviezdičky v Európskej únii, a po rozpade Vašej súdržnosti je potrebné za nezmyselné referendum vyhodiť z našich vreciek ďalších niekoľko sto miliónov korún a tváriť sa ako najväčší demokrati...

3. Páni u KDH, skutočne si myslíte, že k uchopeniu moci R. Ficom dopomohli iba jeho polopravdy a klamstvá, a nie náhodou aj Vaše podrazenie vládnej koalície v januári 2006 a tým umožnenie volieb s predstihom 3 mesiacov? – Zamysleli ste sa už nad tým, čo ste získali tým Vašim „zásadovým“ postojom ohľadne zmluvy s Vatikánom, a že ak by ste vtedy akceptovali pripomienky koaličných partnerov, možno by ste už mali tú povestnú zmluvu o výhrade vo svedomí schválenú? Myslíte, že terajšie vláda sa k tejto agende niekedy vráti..? Určite nie, ale Vy ste zásadoví...

4. Páni z KDH, hoc nemám rád SNS, podobne ako ich nemusí dosť ľudí na Slovensku, skutočne si myslíte, že nazývať akúkoľvek stranu v dnešnej dobe „fašistickou“ je správne a nemá byť trestané? – v krajine, ktorá dala svetu fašizmus stačila narážka na ich heslo v relácii a moderátorka tejto relácie už skončila. Prečo by sme mali teraz chrániť Duraya? Neurážal už dosť, a to nie len SNS, ale aj ostatných Slovákov? A netvrdí to iba Slota ale aj Váš bývalý kolega, pozri tu:

http://www.sme.sk/c/3586488/Gabura-a-Slaby-podali-podnet-voci-Durayovi.html

A ako sa stavajú k propagácii fašizmu v Nemecku si pozrite tu:

http://aktualne.centrum.sk/zahranicie/clanek.phtml?id=247385

5. Páni z KDH, naozaj si myslíte, že preukazovanie toho či bol niekto v KSČ a tým jeho lustrovanie je teraz dôležitá agenda? – prečo ste s danou agendou neprišli hneď ako ste boli pri moci, či už v roku 1991, alebo počas vládnutia 1998 až 2006. Nie je teraz neskoro?

A na záver otázka: „Spamätáte sa niekedy ?“

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Zlepenec potrebuje lídra

Nevidno nikoho, kto by to vedel zlepiť.

SVET

Ruská agentka sa na súde priznala. Ako funguje ruská špionáž v USA?

Na jedného špióna je viac ako desať ľudí.


Už ste čítali?